Saç&Makyaj

Yüze Göre Gelin Saçı Modelleri

Söz konusu düğün günü olduğundan dolayı kendinize en yakışan modeli yaptırmanız daha güzel bir gelin olabilmenize olanak sağlayacaktır

Yüze Göre Gelin Saçı Modelleri

Okunma: 1331

25 Haziran 2015 12:22
-A

+A

Oval Yüz Tipi için Model Önerileri

Jessica Alba gibi ünlülere uyan bir tabir olarak belirtilen bu yüz tipine sahipseniz bu durumda yapmanız gereken şey şık duran topuz modellerinden birini seçmeniz olacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi için Model Önerileri

Dolgun yanaklarınız ve daha oval bir yüzünüz varsa bu durumda seçimlerinizi yaparken amacınız yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlamak olmalı. Bunun için yanlardan ayrılmış topuzlar, kabarık saç modelleri ya da önlerde dağınık perçemlerin bulunduğu topuzları tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Tipi için Model Önerileri

Angelina Jolie gibi bir yüze sahipseniz en doğru tercih ense topuzu yaptırmanız olacaktır. Bu topuzu yaptırmak istemiyorsanız tüm saçlarınızı bir tarafa yığmnız ya da saçınızı tamamen yan taraftan topuz yaptırmanız da doğru bir seçim olacaktır.

Kalp Yüz Tipi için Model Önerileri

Çok dar bir çene yapısına sahipseniz, öncelikle saçınızı gelin saçı için uygun hale getirecek bir şekilde kestirmelisiniz. Özellikle saçınızın önlerine güç verilerek kesilen modeller daha güzel bir şekilde saçınızı yaptırmanıza olanak sağlayacaktır. Bu yüz tipi için en uygun olan model yandan ayrılmış olan ve omuzlarda açık bırakılmış olan saç modelleri ya da tepede hafif bir kabarıklık bulunan topuz modelleri olacaktır.

Kare Yüz Tipi için Model Önerileri

Elbette bu yüz tipi için en uygun olan tercih bukleli bir yan topuz modeli olacaktır. Bu model ile yüzünüzün hatlarını vurgulayabilmeniz mümkündür. Eğer yüzünüzü yumuşatmak istiyorsanız bu durumda da saçınızı Sandra Bullock gibi dümdüz bir şekilde bırakmanız daha uygun olacaktır.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Gelin Saç Modelleri 2015

Gelin Saç Modelleri 2015

14:41 - 25 Haziran 2015

Porselen makyaj

Porselen makyaj

14:02 - 25 Haziran 2015