Damatlık

Smokin Seçerken

Tercihiniz ister takım elbise, ister smokin olsun, tepeden tırnağa pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor.

Smokin Seçerken

Okunma: 1042

25 Haziran 2015 14:23
-A

+A

Damat Smokininin Özellikleri

Smokinin gömlek yakası ata yaka veya klasik yaka olabilir ancak papyon ata yaka gömlekte kendini daha iyi gösterecektir. Gömlek mutlaka manşetli olmalı ve gömlek kollarının manşetsiz gömleklere göre 1 cm daha uzun olması gerekir. Pliseli gömlekte siyah smokin düğmesi tercih edilmelidir. Kol düğmeleri ise ise siyah mineli ve kenarı gümüş ya da altın rengi olabilir. Damat daha sade bir görüntü için, iyi bir kumaştan yapılmış düz, beyaz gömleği de tercih edebilir. Smokinde kemer olmaz. Korse gibi vücudu saran kuşak, kemer yerine kullanılır. Kısa boylu ve şişman olan damat adayları üç düğme smokinden uzak durmalı ve tercihen iki düğmeliyi tercih etmeliler. Şal veya sivri yaka smokinleri de uzun boylular giymeliler.

Smokinde fark yaratmak isterseniz papyon, kuşak ve yaka çiçeğini gelin çiçeği veya düğün konsepti ile uyumlu olacak tonlarda seçebilirsiniz. Kış ve sonbahar aylarında bordo papyon kuşak ve kurutulmuş gülden oluşan yaka çiçeği çok hoş duracaktır. Yazın ise gelin çiçeği ve kemeri ile uyumlu pudra pembe, uçuk maviler tercih edilebilir.

Smokin ve Uyumlu Ayakkabı Seçimi

Smokinin altına her zaman rugan ayakkabıyı öneriyoruz. Ayakkabı bakımlı, temiz ve iyice parlatılmış olmalıdır. Deyim yerinde ayna gibi parlamalıdır. Damat adayı ayakkabıya baktığında kendisini görebilmeli. Ayakkabının altı ise köseli olmalı. Ayakkabı bağcıklı olmalı ve bağcıkları ince olmalı. Ayakkabının içinin saf deri olmasına özen gösterilmelidir. Çorap seçimi de en az ayakkabı seçimi kadar önemlidir. Çorabın ipek ve ucun konçlu olması diz altında bitmesi gerekir.

Anahtar Kelimeler : smokin, smokin seçerken,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Damatlık Sarar'dan olur

Damatlık Sarar'dan olur

16:30 - 29 Haziran 2015

TISSOT_Damatlık Saatler

TISSOT_Damatlık Saatler

16:18 - 29 Haziran 2015

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

16:11 - 29 Haziran 2015

Yaka Çiceği Modelleri

Yaka Çiceği Modelleri

16:05 - 29 Haziran 2015

Damat Ayakkabısı

Damat Ayakkabısı

15:55 - 29 Haziran 2015

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

15:47 - 29 Haziran 2015