Aksesuar & Takı

Hayatları birleştiren simge: Alyans

Birlikte yeni bir hayata atılan adımın daimi sembolü alyanslar, evlilik için önemli bir detay oluşturuyor.

Hayatları birleştiren simge: Alyans

Okunma: 932

16 Temmuz 2014 17:43
-A

+A

Seçimi heyecan verici olduğu kadar dikkat de gerektiren alyanslarla ilgili olarak, Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, "Alyans, tüm kültürlerde evliliği temsil eden bir takı. Özel bir anlama sahip ve bu yönüyle özel bir görünümünün de olması arzu ediliyor" dedi.
 
İlerleyen teknolojinin, kuyumculuk ve tasarım imkanlarını da oldukça geniş bir yelpazeye yaydığını belirten Çavuşculu, "Genişleyen teknik olanaklar sayesinde, günümüzde on binlerce farklı modelde yüzük üretilebiliyor. Seçenek fazlalığı bir yandan memnuniyet yaratırken, diğer yandan çiftlerin kararsızlığına sebep oluyor" diye konuştu.
 
Çavuşculu, kuyumcularla fikir alışverişinin de faydalı olduğunu aktararak, sözlerine şöyle devam etti: "Artık pırlantalı alyanslar revaçta. Eskiden beş ya da yedi taşlı üretilen bu alyanslara, günümüzde ‘tam tur’ adı verilen ve tüm çevresi taşlarla süslü olan çeşitler de eklendi. Taşsız modellerde ise platinin, sarı altına alternatif olarak kırmızı ve yeşil altının kullanıldığını görüyoruz. Tüm bu imkanlar, siparişle yüzük yaptırabilme fırsatıyla birleşince, farklılık arayışı içinde olan müşterilere, istedikleri özgünlüğü yakalama şansı veriyor. Belirleyici etken, zevk ve beğeniler. Ancak bu noktada özen gösterilmesi gereken konu, her iki kişinin de rahatça kullanabileceği şekilde tasarlanmış modellerde anlaşmaları”.
 
Her bütçeye uygun türde alyans bulunabileceğini ifade eden Çavuşculu, pırlantalı alyans tercih eden müşterilerin, faturanın yanında taşların büyüklüğü ve değeriyle ilgili sertifikaları da almalarının önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Gelin saç aksesuarları

Gelin saç aksesuarları

15:30 - 25 Haziran 2015

Gelin taçları 2015 modası

Gelin taçları 2015 modası

16:20 - 25 Haziran 2015

Gelin Aksesuarları

Gelin Aksesuarları

16:19 - 25 Haziran 2015

Mevsime Göre Gelin Buketleri

Mevsime Göre Gelin Buketleri

16:08 - 25 Haziran 2015