İç Çamaşırları

İç Çamaşırı Seçimi

Bir gelin için en özel günlerden biri olan evlilik töreninde gelinlik kadar iç çamaşırı seçimi de çok önemlidir. Çünkü gelinin hem gün boyu rahat etmesi hem de özel bir gece geçirmesi seçtiği iç çamaşırına bağlıdır.

İç Çamaşırı Seçimi

Okunma: 1468

26 Haziran 2015 14:37
-A

+A

Evlilik hazırlıklarınız büyük bir hızla devam ederken en önemli aksesuar olan iç çamaşırınızı gelinliğinize karar verdiğiniz anda seçmelisiniz. Çünkü büyük gününüzde giyeceğiniz çamaşırınız size provalarda eşlik etmeli ve gelinliğinize en uygun model olmalıdır. Gelin adayı için en önemli şey gecenin prensesi olmak olduğuna göre bir prensese yakışan da hem nikah töreni sırasında hem de gece eşinizle baş başa kaldığınızda güzel görünmektir.
 
İç çamaşırı seçimi
 
Düğün gününüzde giyeceğiniz iç çamaşırını alabilmek için ilk olarak gelinlik modelinizi seçmeniz gereklidir. Gelinliğiniz askısız straplez bir model olabileceği gibi sırtı açık da olabilir. Straplez bir gelinlik için askısız bir sutyen seçmeli, sırtı açık bir gelinlik için de sırtı açıkta bırakan fakat göğüsleri tutan bir sutyen seçmelisiniz. Modele uygun iç çamaşırı alırsanız problem yaşamazsınız ve aynı zamanda gelinliğinizin eksiklerini de ancak iç çamaşırı provasıyla anlayabilirsiniz.
 
Özel gece için
 
Gelinler için yaşanacak gecenin heyecanına uygun olarak sutyen, külot ve jartiyerden oluşacak bir takım da seçilebilir. Jartiyer kullanması zor gibi görünse de aslında rahat edebileceğiniz bir çamaşırdır.
 
İç çamaşırı seçerken dikkat edin
 
Uzmanlar, iç çamaşırı satın alırken pamuklu kumaşların, dar olmayanların ve doğal boyalarla renklendirilmiş olanların tercih edilmesini öneriyor.
 
Günlük kullanacağınız iç çamaşırlarının sizi rahat hissettirmesi gerekir. Çünkü size dar gelen çamaşırlar vücudunuzun o bölgesinde çeşitli hasarlara neden olabilir. Egzamaya yol açabilir.
 
Yaz aylarında giyilen naylon kumaşlı iç çamaşırları terlettiği için mantar enfeksiyonunu başlatabilir.
 
Sutyen seçerken göğüs ölçünüzü tam olarak bilmeli ve bedeninize uygun doğru sutyeni kullanmalısınız.
 
 
Kaynak: Gelin Damat
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...