Evliliğe Dair

Düğün Pastasını Seçmeniz İçin 7 Önemli Detay

Düğün planlama sürecinde en lezzetli anlardan birisi düğün pasta seçimidir. Düğün esnasındaki en güzel ve birazda tatlı bir zamanlama pasta kesim töreninin olduğu zamandır

Düğün Pastasını Seçmeniz İçin 7 Önemli Detay

Okunma: 903

25 Haziran 2015 14:27
-A

+A

Bu anda tüm gözler ilk başta gelin ve damatta sonrasında ise pastadadır. Özellikle düğün mekanına geldiği andan itibaren tüm davetliler katları saymaya başlar ve detayları inceler. Hayalinizdeki eniyidüğün pastasını seçerken dikkat etmeniz gerekenler…
Araştırın ve istediğiniz pasta tasarımını belirleyin!

Pasta seçiminiz ile ilgili görüşmelere başlamadan öncesinde internetten düğün pasta çeşitlerini ve tasarımlarını araştırmaya başlayın. Beğendiğiniz pastaların çıktısını alın. Hangi pasta tasarımı size ve hayallerinizi süsleyen düğün detaylarına uyum sağlıyor detaylı inceleyin. Mesela düğün mevsimi ve düğün konseptine uyum sağlayan bir pasta seçmeniz son derece önemli bir detay. İstediğiniz bir meyve çeşidi o mevsimde olmayabilir. Pastaya lezzet katan detayların başında taze meyve ve ürünlerin kullanılmasının geldiğini göz ardı etmeyin. Bu süreçte pasta için ayırdığınız bütçeyi de belirleyin.

Siparişinizi son zamana bırakmayın!

Düğün tarihini netleştirdiniz. Şimdi sıra geldi yorucu olduğu kadar en güzel ve en heyecanlı detayları belirlemeye… Düğün tarihine karar verdikten sonra pastanız için araştırmalara ve görüşmelere başlayın. Düğün tarihinden 3-4 ay öncesinde siparişinizi netleştirmeniz rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Tek bir yere bağlı kalmayın en az 3 farklı yer ile görüşerek daha öncesinde yaptıkları pastalara bakın. Sonrasında beğendiğiniz pastayı yapıp yapamayacaklarını teyit edin. Birden fazla yer arasında karasız kaldıysanız sundukları hizmetleri ve fiyatları karşılaştırın.

Meyveli pasta seçecekseniz dikkat etmeniz gerekenler!

Düğün tarihinizin denk geldiği mevsim düğün ile ilgili belirlediğiniz her detaya yansır. Mevsimin düğün pastanız üzerindeki etkisini göz ardı etmeyin. Düğün tarihinize denk gelen mevsime uygun taze meyve çeşitleri düğün pastanızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Bahar aylarında evleniyorsanız çilek, kiraz vb. taze meyveleri tercih edebilirsiniz. Bu zamanda meyve bulmakta sorun yaşanmaz diye düşünmeyin. Zamanı olmayan meyvelerin tadı olmayacaktır. Dondurulmuş meyveler de aynı şekilde nahoş bir tat bırakacaktır. Her şeyin taze iken güzel ve hoş olduğunu unutmayın.

Tercihiniz işi bilenlerden yana olsun!

Alt tarafı bir pasta diye umursamaz davranmayın. Düğün pasta yapımı normal pasta yapımından ayrı bir kategoride yer almaktadır. Pastanın lezzeti kadar görünümü de önemli. Bu yüzden hem lezzetli hem de tasarımda kendini ispatlamış yerler ile görüşmelere başlayın. Bu sayede boşuna zaman kaybetmemiş ve pastanızın tecrübeli eller tarafından yapıldığından emin olursunuz.

Fiyat almayı unutmayın!

Belirlediğiniz pastacıların düğün pastası için belirlediğiniz bütçe ile uyumluluk sağladığına özen gösterin. Ekstra detaylar ile ilgili pastacınız ile mutlaka teyitleşin. Sonrasında bir sürprizle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Pasta fiyatlandırması genellikle dilim üzerinden yapılır. Pastanızdan kaç dilim pasta çıkacağını ve dilimlerin doyurucu olup olmadığını öğrenin.

En güzel an! Pasta Tadımı

Düğün pastanızı seçmeden önce görüşmeye başladığınız yerlerin pasta tadımlarına mutlaka katılın. Farklı çeşitte yer alan pastaları kapsayan en az 4 tadım organize edin. Farklı çeşitte pasta çeşidi denemeniz belki aklınızda çilekli beyaz çikolatalı pasta varken hiç aklınızda almayan çikolatalı fıstıklı pastaya evet demenizi sağlayacak. Pastanın görüntüsü kadar lezzetinin de aynı derecede iyi olması önemli bu atlamamanız gereken en önemli detayların başında geliyor. Tadımlara çift olarak katılmanızı tavsiye ederiz. Hatta mümkünse yakın gördüğünüz bir arkadaşınızda size eşlik edebilirse çoğunluğun damak tadına hitap etmeniz daha kolay olacaktır.

Pastacınız ile teyitleşmeniz gerekenler

Düğün günü pastanızın düğün mekanına ne şekilde ulaştırılacağı konusunu mutlaka karara bağlayın; pastayı yapan firma mı getirecek yoksa siz kendiniz mi teslim alacaksınız. Bunu önceden öğrenin ki düğün günü iki ayağınız bir pabuca girmesin. Tüketileceği ana kadar pasta ne şekilde saklanmalı mutlaka öğrenin. Özellikle yaz düğünü düşünenler için bu ayrıntı oldukça önemli olacaktır. Maket pasta kullanıp gerçek pastayı mutfakta tutmak isteyebilirsiniz.Tezgah, tepsi ve bıçak gibi pasta ekipmanlarını sağlayıp sağlamadıklarını öğrenin. Bu, sıklıkla sorulması atlanan bir sorudur fakat bu gibi ufak detaylar son dakikalarda paniğe yol açabilir.

Anahtar Kelimeler : düğün pastası,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Eğlenceli Düğün Fotoğrafları

Eğlenceli Düğün Fotoğrafları

16:47 - 25 Haziran 2015

Düğün Günü Hikayesi

Düğün Günü Hikayesi

16:40 - 25 Haziran 2015

Düğün Bütçe Listesi

Düğün Bütçe Listesi

14:47 - 25 Haziran 2015

Söz Kesme Adetleri

Söz Kesme Adetleri

11:15 - 25 Temmuz 2014