Damatlık

Damatlık Seçmenin Püf Noktaları

Damatlık Seçimi

Damatlık Seçmenin Püf Noktaları

Okunma: 939

29 Haziran 2015 15:40
-A

+A

Damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. Doğru seçilmiş damatlıkla yeni eşinizi kendinize bir kez daha hayran bırakabilecekken yanlış seçim, bembeyaz gelinliği ile kuğu gibi süzülen yeni eşinizin yanında sizi çirkin ördek yavrusu durumuna düşürebilir. 

Düğün Mekanı

Damatlığınızı seçerken öncelikle düğün mekanınıza karar vermiş olmanız yerinde olacaktır.

Balo Salonu

Düğününüzü bir otelin balo salonunda veya gösterişli, varaklı süslemeleri olan mekanlarda yapmayı düşünüyorsanız, şık ve asil duruşuyla smokin, en doğru seçim olacaktır. Siyah smokin içinde geleneksel bir şıklığa bürünen damatlar son yıllarda renk konusunda kabuklarını kırdılar. Artık damatlıklarda da daha çok model ve renk seçeneği sunuluyor. Siyahın yanı sıra beyaz ve mavi de bu sene tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Siyahın yanı sıra beyaz ve mavi de bu sene tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Plaj Düğünü

Ancak, düğününüzü sahilde, kumlar üzerinde (veya teknede) yapmayı planlıyorsanız, ağır bir takım elbise veya smokin giymeniz yerinde olmaz. İdeal olan, en rahat kıyafetleri giymeniz. Ancak bunu yaparken, kot, T-shirt rahatlığına da girmeyin.  Ortamın sıcak olacağı da düşünülecek olursa, keten kumaştan bir takım elbise en uygun seçim.  Ve hatta kravat bile takmasanız olur.

Kır Düğünü

Kırlık alanda, doğanın içinde bir düğün hayaliniz varsa, günümüzün modası vintage modellere öncelik verin. Askı ile desteklenmiş pastel renklerde takım elbiseler ve süet makosen ayakkabı tercih edin.

 

Gelin ile Uyum

Damatlık seçerken gelin adayının gelinliğine uygun olması için gelinlik hakkında biraz bilgi alabilirsiniz; fakat genellikle gelinliğin resmini düğünden önce görmenizi istemezler. En azından gelinliğin rengi ve kumaşı konusunda bilgi alabilirseniz, damatlığınızı da gelinle bir bütünlük sağlayacak şekilde alabilirsiniz. Düğün balo salonundaysa ve gelinlik de prenses modeli olacaksa, smokin tercih edin.

Kiralık Damatlık / Satılık Damatlık

Gelin gibi damat da kıyafetini satın almak mı yoksa kiralamak mı istediğine karar vermelidir. Hazır olan modeller arasından seçim yapmak; üzerinizde nasıl durduğunuzu görmek açısından daha kolay olacaktır. Öncelikle hazır damatlık modellerini inceleyin. Zevkinize, bedeninize ve bütçenize uygun bir model bulabilirseniz, diktirme telaşından kurtulabilirsiniz. 
Ancak, damatlık markalarının kreasyonlarında istediğiniz modeli bulamazsanız, özel diktirme seçeneğini de araştırabilirsiniz. Damatlığınız özel dikim de olsa, hazırda olsa giyip prova yapmanız şart. Düğünden önce ise tüm aksesuarları takmış bir şekilde damatlığınızı giyip bütün olarak damatlığınızı inceleyin.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Damatlık Sarar'dan olur

Damatlık Sarar'dan olur

16:30 - 29 Haziran 2015

TISSOT_Damatlık Saatler

TISSOT_Damatlık Saatler

16:18 - 29 Haziran 2015

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

16:11 - 29 Haziran 2015

Yaka Çiceği Modelleri

Yaka Çiceği Modelleri

16:05 - 29 Haziran 2015

Damat Ayakkabısı

Damat Ayakkabısı

15:55 - 29 Haziran 2015

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

15:47 - 29 Haziran 2015