Damatlık

Damat Aksesuarları

Damat Aksesuarları

Damat Aksesuarları

Okunma: 1071

29 Haziran 2015 16:33
-A

+A

Kol Düğmeleri - Kravat İğnesi: Kol düğmesi kullanacaksanız metal veya altın-gümüş benzeri düğmeleri tercih edin. Kalpli ya da geometrik desenli, değişik motiflerde kol düğmeleri takabilirsiniz. Kravat iğnesi kullanacaksanız da kol düğmeleriyle takım bir iğne tercih edebilirsiniz. Kol düğmeleri her gömlekle kullanılamaz, manşetleri çift kapaklı ve köşeli olan gömleklerle kullanılır. 

Kravat – Papyon – Fular: Kravat, papyon veya fular-öncelikle hangisini takmak istediğinize karar verin Unutmayın ki fular takmak isterseniz yelek de giymeniz gerekecek, mevsime, mekana ve beğenize göre kararınızı verin. Smokin giyiyorsanız aynı kumaştan yapılmış bir papyon takmalısınız. Papyon bağlama tekniğini resimle incelemek için tıklayınız. Takım elbise giyiyorsanız, kıyafetinize uygun bir kravat tercih etmelisiniz. Yakanızı ise kravata uygun bir mendille ya da gelin buketinden küçük bir çiçekle tamamlayabilirsiniz. Yaka çiçeklerini gelin çiçeği siparişi verilirken ısmarlamalısınız. Kendiniz için ve yakın aile fertleri için sayı vermeyi unutmamalısınız. Kuşak – Kemer – Pantolon Askısı: Pantolonunuzu bir kuşakla tamamlayacaksanız, kuşağın pililerinin mutlaka içe dönük olması gerekir. Bu pililer arasına yapılacak olan gizli ceplerde para, anahtar gibi önemli eşyalar, smokinin görüntüsünü bozmadan taşınabilir. Kuşak yerine pantolon askısı da tercih edebilirsiniz. Klasik olarak kemer kullanmak istiyorsanız renginin uygun olmasına ve çok uzun olmamasına özen göstermeniz yeterli olacaktır. Yelek: Eğer yelek giymeyi tercih ediyorsanız birbirinden değişik renk ve motiflerde yelekler bulabilirsiniz. Yeleğin vücudunuzu sarmasına ve düşmelendiğinde göğüs kısmının rahat olmasına özen gösterin. Yeleklerin arkası bantla ayarlanabilir olanlarını tercih etmeyin, dans ederken ceket çıktığında hoş gözükmeyecektir. Sırtı tam bir yelek alıp yelek tokalarıyla tutturarak belinize tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Yelek boyunun pantolonunuzun bel kısmının biraz üzerine çıkmasına dikkat edin

Ayakkabı: Siyah bağcıklı ayakkabılar smokin için idealdir. Çorabın da pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah, kemik tonları ya da lacivert renk kıyafetlerde ise aynı tonda ayakkabı uygun olur. Ayakkabıları ilk defa giyeceğiniz için dans pistinde kayma riskiniz olacaktır. Önerimiz ayakkabılara ayağınız alışması ve tabanlarının kayganlığının giderilmesi için düğünde önce evinizde birkaç defa ayakkabılarınızı denemenizdir. Ayakkabılarınızı satın alırken akşam saatlerini tercih edin, ayaklarınız biraz şişmiş olacağı için daha uygun numarayı alabilirsiniz. Damat iç giyimi gelin kadar ayrıntılı değildir. Fakat iç giyim gelinlerde olduğu gibi damatlığının görünümünü etkiler. Damatlar mutlaka kolsuz, beden ölçülerine uygun, beyaz renkte bir atlet giymeliler. Ceketlerini çıkarmak zorunda kaldıkları bir durumda eğer atlet kullanmamışlarsa iç görünümleri ortaya çıkar. Ve bu görünüm pek hoş olmaz. Beden ölçülerine büyük gelen, yarım kollu ve renkli bir atlet de gömleğin altında kötü duracaktır. Damat adayları alt iç giyim olarak slip ya da streç bokser tercih edebilirler. Beden ölçünüze büyük olan bir bokser iç çamaşırı pantolonun yukarıya doğru toplanmasına neden olarak bozuk bir görünüm sağlayacaktır. İç giyiminizin damatlığınızın duruşunu etkileyeceğini unutmayın. Ayrıca, cildinizle uyumlu olan kumaşlar içeren iç çamaşırları seçmelisiniz. Pamuklu kumaşlar size göredir. Alerjik bir cilde sahipseniz, içerisinde fazla miktarda polyester bulunduran kumaşlardan uzuk durun. Bu kumaşlar sizin düğün boyunca kaşınmanızı sağlayacaktır. Bu da hafızanızda kötü bir anı olarak kalabilir. 

Çorap: “Çorap önemesiz bir ayrıntıdır” deyip geçmemelisiniz. Düğününüzde her oturuşunuzda pantolon paçanız yukarı doğru çekilecek ve çoraplarınız görünecektir. Halk arasında derler ya “dost başa düşman ayağa bakar”; düğün gününüzde herkesi imrendirecek kadar şık olun. Çoraplarınızın pantolonunuzla aynı ton renkte olması size estetik bir görünüm kazandıracaktır. Sade bir damatlığın altından hoş işlemeli ipek bir çorap kaliteli bir zevkin kanıtıdır. Fakat işlemeli ya da desen kumaşlı bir damatlığın altından görünen uyumsuz renkte bol motifli bir çorap kötü zevki temsil eder. Çorap her ne kadar görünümünüz için olsa da asıl amacı ayakkabınızın içerisinde ayaklarınızın sağlıklı ve rahat olması içindir. Ayakkabınızı daha rahat giyebilmeniz, ayakkabınızın ayağınızı vurması halide en az zararı almasına, ayağın üşümemesi ya da terlediği durumda ayakkabı ile ayağın temasının kesilerek sağlıklı hale gelmesi için kullanılır. Sağlık, rahatlık ve sonra estetik için kaliteli, zevkli çorap seçin. * Unutmamalısınız ki; kötü bir iç çamaşırı en şık damatlığı kötü bir görünüme kavuşturabilir. * Unutmamalısınız ki; cildiniz hassas ise içerisinde çok miktarda polyester bulunduran iç çamaşırlarından uzak durun. Pamuklu kumaşları tercih edin. Aksi halde düğün gününüz de kaşınmak zorunda kalabilirsiniz. * Unutmamalısınız ki; çorabınız önemsiz bir teferruat değildir. Önce sağlığınız, rahatlığınız için sonra estetik görünüm için çorap kullanmalısınız. * İç giyim ve çoraplar da estetikten önce temizlik ve sağlık önemlidir. * Unutmamalısınız ki; iç çamaşırlarınız ve çorabınız teninize temas eden ilk giyimlerdir. Bu yüzden sağlığınız açısından önce hijyen olmalı ve daha sonra estetik görünüm zevkinize kalıyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Damatlık Sarar'dan olur

Damatlık Sarar'dan olur

16:30 - 29 Haziran 2015

TISSOT_Damatlık Saatler

TISSOT_Damatlık Saatler

16:18 - 29 Haziran 2015

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

BAUME & MERCIER Damat Kol Saatleri

16:11 - 29 Haziran 2015

Yaka Çiceği Modelleri

Yaka Çiceği Modelleri

16:05 - 29 Haziran 2015

Damat Ayakkabısı

Damat Ayakkabısı

15:55 - 29 Haziran 2015

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

Damatlık Kol Düğmesi Modelleri

15:47 - 29 Haziran 2015